A po vjen Lufta e 3 Botërore? Mësojeni nëse do t’i mbijetonit konfliktit të ri global përmes këtij kuizi

Shpërndaje

Bota është bërë një vend i frikshëm, dhe sa herë që Donald Trumpi e lëshon nga një ‘tweet’ duket sikur afrohemi buzë një katastrofe globale.Ndoshta do të jetë marrëdhënia e luhatshme e Trumpit me Putinin, e ndoshta ai do ta nxis ‘njeriun-raketë’ Kim Jong-un-in që të shkojë shumë larg.

Nëse mendoni që në këta rreshta ka ekzagjërim, konsideroni faktet që anijet e luftës ruse me tanke dhe pajisje tjera ushtarake janë evidentuar se po e lëshonin Turqinë për të shkuar në Siri, pas sulmeve ajrore të udhëhequra nga ShBA-të për armë kimike.

Por, a mund t’i mbijetojmë apokalipsit që do të sjellë Lufta e 3 Botërore? Bëjeni këtë
kuiz
të përgatitur nga gazeta The Mirror, dhe mësoni më shumë se cilat janë shansat tuaja. /Periskopi

Loading...