Ademi: Votat e shqiptarëve për LSDM-në ishin vota kundër VMRO-së

Shpërndaje

Deputeti i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Xhevat Ademi në senacën parlamentare ku në rend dite është interpelanca e parashtruar nga VMRO-DPMNE-ja për mos besim ndaj Qeverisë Zaev, tha se në mesin e shqiptarëve VMRO-DPMNE, mbanë sinonimin e një partie anti-shqiptare.

“Ju edhe bojkotin mund do ta ndërpritni vetëm të pamundësohet miratimi i një ligji siç është ai i gjuhëve. Me të vërtetë e vajtojë udhëhëqësinë e re të VMRO-së, votat e shqiptarëve të LSDM-së ishin vota kundër jush. Ne debatin në parti dhe koalicionin qeveritar e bëjmë hapur. Nga shkon Maqedonia… nga Brukseli dhe Uashingtoni na vijnë sinjale pozitive, kemi shansin historik që të zgjedhim një problem që nuk është me fajin tonë. Qeveria ka nevojë për mbështetje”, thotë Xhevat Ademi, deputet i BDi-së.

Loading...