SportTop Lajme

Anthony Joshua mbetet “mbret” i boksit (Video)

Shpërndaje

Anthony Joshua mbetet “mbret” i botës në boks në peshat e rënda.

Boksieri 28 vjeçar ka arritur të mbrojë me sukses titujt WBA dhe IBF, duke e mundur boksierin 26 vjeçar nga Zelanda e Re, Jospeh Parker, të cilin e mposhti me votat e gjyqtarëve pas një meçi që zgjati 12 raunde. Kjo luftë u zhvillua në Kardif në stadiumin ‘Principality’ para 70 mijë tifozëve.

Me këtë fitore, Joshua ia rrëmben Parkerit brezin e WBO, për ti zotëruar tani të gjithë brezat e rëndësishëm në kategorinë elitare të boksit.

Ketu mund ta shikoni mecin: https://www.facebook.com/fightsports/videos/1846570188688354/

Loading...