“BDI vazhdon të jetë bashkëpunëtore e ngushtë e Nikolla Gruevskit”

Shpërndaje

Xhevdet Hajredini, ekonomist dhe ish ministër i Financave, në një intervistë për Almakos ka folur për politikat ekonomike të qeverisë dhe për efektet pozitive në ekonomi nëse do të zgjidhej çështja e emrit me Greqinë.

Hajredini akuzon qeverinë e Zaevit se kopjon propagandën grueviste për të parqitur si të suksesshme politikat e tij ekonomike.

Në intervistën për emisionin “Pa Teklif” me Naser Selmanin, Hajredini ka folur edhe për rolin negativ të BDI-së dhe Ali Ahmetit për procesin e reformave dhe zhvillimin ekonomik të vendit.

“Ali Ahmeti po pengon reformat për të shpëtuar veten dhe Gruevskin”, ka thënë Hajredini në këtë intervistë ekskluzive për Almakos.

Loading...