Çelja e negociatave, reagon Ilir Meta: Të thellë dhe serioz për përballjen e sfidave të mëdha

Shpërndaje

Presidenti Ilir Meta priti ka përshëndetur çeljen e negociatave me Bashkimin Europian.

Në një takim në Presidencë me ambasadoren e Bashkimit Europian Romana Vlahutin, kreu i Shtetit mirëpriti rekomandimin dhe e cilësoi si “akt inkurajues, i shumëpritur dhe strategjik për të ardhmen evropiane të vendit”.

Meta shtoi se ky moment do të sjellë një reflektim “të thellë dhe serioz për përballjen e sfidave të mëdha që kemi përpara”.

Loading...