Rajoni

Del video e momentit kur Thaçi e Kurti nuk shikohen as në sy

Shpërndaje

Në konferencën “Skenarët e ‘Finales së Madhe’ ndërmjet Kosovës dhe Serbisë”, e organizuar nga Instituti Kërkimor për Çështje Evropiane dhe të Zhvillimit kanë marrëe pjesë presidenti Hashim Thaçi, kryeministri Ramush Haradinaj, kryetari i VV-së Albin Kurti si dhe ambasadori i SHBA-ve në Kosovë Greg Delaëie.
Haradinaj dhe Kurti ishin të ulur pranë njëri tjetërit në momentin kur ka ardhur presidenti Thaçi në sallë, e ku ka përshëndetur vetëm kryeministrin.

Por ajo që bie në sy, është se Kurti e Thaçi nuk e shikojnë njëri tjetrin as në sy.

Injorimi ishte nga të dy, pasi Kurti as që u ngrit t’i flas, siç bëri Haradinaj.

Më poshtë ju sjellim pamjet:

Kliko KËTU

Loading...