Dy luftanije ruse kalojnë pranë Bosforit

Shpërndaje

Dy luftanije ruse të ngarkuara me pajisje luftarake u vunë re sot në Bosfor, shkruan “Daily Mail”.Sipas gazetës, thuhet se anijet ishin në rrugën e tyre drejt bazës detare ruse Tartus, që ndodhet në bregun verior të Sirisë.Anijet ruse përfshijnë bartëse BTR-80, kamionë dhe radarë për të zbuluar pajisje shpërthyese të improvizuara, transmeton KosovaPress.

Loading...