Bota

Erdogan i drejtohet kryeminstrit izraelit: Ti je një shtet i terrorit

Shpërndaje

Presidenti turk, Tayip Erdogan, është treguar i ashpër me kryeministrin Izraelit, Benjamin Netanyahun.

Në një deklaratë të tij, Erdogan e ka quajtur Netanyahun si një shtet të terrorit, dhe si person që nuk e ka për qëllim luftimin e terrorizmit.

“Ushtarët tanë në Afrin kanë përndjekur të shtypurit. Ju Netanyahu, ju jeni shumë i dobët, jeni shumë i çuditshëm. Kujdesuni për veten tuaj një herë. Ne merremi me terroristët, por qëllimi yt nuk janë terroristët. Sepse ti je një shtet i terrorit”, tha Erdogan.

Loading...