Europa Perëndimore përfshihet nga stuhi e përmbytje (Video)

Shpërndaje

Europa perëndimore është përfshirë nga stuhi të fuqishme duke shkaktuar përmbytje të rrugëve dhe bodrumeve.
Zjarrfikësit po pompojnë ujërat e shiut nga bodrume dhe pastrimin e tuneleve të rrugëve të përmbytura, pasi një stuhi depërtoi nëpër pjesë të Gjermanisë Perëndimore gjatë natës së shkuar.

Rajoni jugperëndimor i Gjermanisë në Aachen pasi goditjen më të rëndë, ku shërbimet e shpëtimit morën qindra telefonata. Policia e Aachen thotë se askush nuk u dëmtua në stuhi.

Franca, Belgjika dhe Luksemburgu u prekën gjithashtu nga shiu dhe breshri i rëndë, mot i cili shihet më shpesh gjatë verës sesa në pranverë.

Ditët e fundit, Evropa Perëndimore është përfshirë nga një mot i papritur i ngrohtë.

Lexo më shumë në: http://www.gazetaexpress.com/lajme/europa-perendimore-perfshihet-nga-stuhi-e-permbytje-530947/?utm_source=referral&utm_medium=web&utm_campaign=copyright

Loading...