Familja e Rexhail Qerimit nga Likova i dënuar me burg të përjetshëm, po bëhet gati të ikë nga Maqedonia (Video)

Shpërndaje

Nëse edhe kjo qeveri vazhdon me drejtësinë, si qeveria e kaluar, atëherë neve nuk na mbetet tjetër përpos t’i marrim valixhet dhe të ikim nga ky vend. Është ky qëndrimi i Jetulla Qerimit- vëllait të ish ushtarit të UCK-së Rexhail Qerimi nga fshati Opajë i Komunës së Likovës.

Ai këto komente i ka bërë gjatë një deklarate për Lajm TV ky ka folur pritjet e tij rreth rastit “Alfa”, për të cilin vëllai i tij Rexhail Qerimi po vuan padrejtësisht dënimin me burg të përjetshëm.

Procesi po ecë drejt zbardhje, sidomos pas zbardhjes së video-s rreth rastit në fjalë në emisionin e gazetares Liridona Vejseli.

Deklaratën e plotë mund ta ndiqni në këtë LINK.

Loading...