Bota

Franca tregon sa raketa i hodhën: Avionët ushtarakë tani janë kthyer në bazë

Shpërndaje

Ministria franceze e Mbrojtjes ka thënë se Franca i ka hedhur 12 raketa për në Siri nga ajri dhe sulm nga deti, njofton The Guardian.

Së pari, Franca thotë se disa nga raketat janë hedhur nga Mesdheu, dhe më pas, 20 minuta më vonë, disa të tjera u hodhën nga avionët ushtarakë francezë, të cilët u nisën nga baza ajrore e Francës, por tani ato janë kthyer në bazë.

Përmes kësaj deklarate të lëshuar nga ministria e Mbrojtjes franceze bëhet e ditur zyrtarisht se avionët ushtarakë janë kthyer në bazë.

Loading...