Kronikë e zezë

Gostivar, vetura godet 12 vjeçaren dhe ikën

Shpërndaje

Dje rrethë orës 18.20, në rrugën lokale të fshatit Banjicë e Epërme, vetura e tipit ,, Mercedes,, me targa të Gostivarit, ka aksidentuar një këmbësore 12 vjeçare, dhe më pasë ka lëshuar vendin e ngjarjes.

Pas aksidentit, e lënduara është dërguar në Spitalin e përgjithshëm ,, Ferid Murat,, në Gostivar, për dhënjen e ndihmës mjeksore.

Janë kryer hetimet në vendin e ngjarjes, dhe po punohet për zbardhejen e plotë të rastit, shkakun dhe identifikimin e vozitësit pjesëmarës në aksident.

Loading...