Maqedoni

Hahn dhe Mogherini nesër në Shkup

Shpërndaje

Nesër në vizitë zyrtare në Republikën e Maqedonisë do të arrij delegacioni i Bashkimit Evorpian  i udhëhequr nga  Komisioneri për Zgjerim, Johannes Hahn.

Kurse do të realizohen takime ndërmjet delegacionit të UE-së me kryeministrin Zoran Zaev dhe me delegacionin qeveritar në Klubin e deputetëve.

Pas mbarimit të takimit Hahn dhe Zaev do të mbajnë pres-konferencë.

Gjithashtu në Shkup do të mbërrij edhe përfaqësuesja e lartë për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Frederika Mogerini, e cila pritet që nesër do të drejtohet në Parlamentin e Republikës së Maqedonisë pas publikimit të Raportit të Komisonit Europian, për përparimin e Maqedonisë, ndërsa po ashtu do të realizojë edhe takim me kryeministrin e Republikës së Maqedonisë, Zoran Zaev.

Loading...