Bota

Ibrahim Tatlises i del në krah Erdoganit për operacionin…

Shpërndaje

Këngëtari Ibrahim Tatlises bashkë me disa aktorë dhe këngëtarë tjerë janë qëndruar në kufi me Sirinë për t’i dhënë mbështetje ushtarëve turq që po luftojnë në Sirinë veriperëndimore.

Grupi i artistëve turq është mirëpritur nga ushtarët me brohoritje. Ndërkohë që ata ata janë rreshtuar pro ushtarëve dhe Erdoganit për operacionin që po kryen ushtria turke në Afrin. Presidenti i Turqisë Erdogan është përfshirë në një betejë fjalësh me Kosovën, ose më saktë me Kryeministrin Haradinaj pasi shkarkoi dy zyrtarë të lartë të shtetit që bashkë me Presidentin Thaçi deportuan 6 gylenistë nga Kosova në Turqi.

Loading...