Lajme

“Ja përse Zaev po e fsheh të vërtetën për “Monstrën”

Shpërndaje

OBRM-PDUKM-ja ka reaguar pas deklaratës së kryeministrit Zoran Zaev se po të kishte dëshmi për rastin “Monstra” do t’i publikonte ato.

Partia maqedonase opozitare e ka përsëritur qëndrimin se kreu i LSDM-së, Zoran Zaev, po fsheh fakte për këtë rast për shkak të koalicionit qeveritar me BDI-në, përcjell Telegrafi Maqedoni.

“Zoran Zaev para zgjedhjeve manipuloi familjet e të vrarëve duke pretenduar se njeh të vërtetën rreth ekzekutimit brutal në Liqenin e Smillkovës. Zaev, për shumë vite udhëhoqi një fushatë morbide dhe përdori vrasjet për të mbledhur pikë politike. Tani që është në pushtet, Zaev pohon se nuk ka dëshmi të likuidimit brutal në Liqenin e Smillkovës. Zaev po gënjen dhe manipulon”, thonë nga OBRM-PDUKM.

Nga kjo parti përmendin edhe një herë bisedat ndërmjet një të dyshuari për vrasjen dhe zyrtarëve të BDI-së.

Loading...