Sport

Kampioni Conor McGregor rrezikon deri në 7 vite burg (FOTO/VIDEO)

Shpërndaje

Conor McGregor rrezikon deri në shtatë vite burg pas sulmit që i bërë disa ditë më parë skuadrës kundërshtare në një parkim nëntokësor në Neë York.

Pamjet ku ai merr një shkallë dhe godet xhamin e autobusit bënë xhiron e botës, ndërsa ai u shoqërua menjëherë në polici për të dhënë dëshminë e tij.

Ligji parashikon që për sulme, autori të dënohet nga një deri në shtatë vite burg, por duke qenë se ai nuk ka precedent të tjerë të mëparshëm, mund t’ja hedhë edhe me një gjobë dhe shlyerje dëmesh që ka shkaktuar. 

McGregor u pa teksa dilte nga gjykata i shoqëruar nga oficerë policie pasi la një garanci prej 50 000 dollarë.

Loading...