Kërçovë, zjarri i djeg shtëpinë, 21 mijë euro dhe 30 mijë franga

Shpërndaje

Në fshatin Srbicë të Kërçovës dje ka shpërthyer një zjarr në shtëpinë familjare të 46 vjeçarit M.L.

Sipas raportit të policisë përveç moboljeve dhe sendeve të tjera zjarri ka shkrumbuar edhe 21.500 euro si dhe 30.000 franga zvicerane.

Zjarri u shua nga ekipet e zjarrëfikësve. Policia ka kryer ekspertizën dhe pritet të jap hollësi për shkaqet e shpërthimit të zjarrit

Loading...