Kjo është arsyeja pse Leo Messi e pranoi me tronditje lajmin se Reali do luaj ndaj Bayernit

Shpërndaje

Shorti i Ligës së Kampionëve i hedhur sot në Nyon të Zvicrës vendosi përballë njëri-tjetrit Bayernin e Munichut dhe Real Madridit, transmeton Sovrani.info.

Por, ky short sipas ‘Don Balon’ e ka tronditur yllin e Barcelonës Lionel Messin i cili tashmë është i vetëdijshëm se në rast se Reali e kalon Bayernin, atëherë finalja parashikohet si shumë e lehtë për Los Blancos duke i shkuar kështu deri ne fund kësaj gare për të tretën herë radhazi dhe si rrjedhojë, rivali i tij Cristiano Ronaldo do të ishte favorit absolut për t’a fituar Topin e Artë

Në rast se ndodhë ky skenar, atëherë Messi do të mbetej para yllit portugez sa i përket këtij çmimi prestigjoz nga FIFA, gjë e cila nuk i pëlqen aspak numrit 10 të Barcelonës.

Loading...