Sport

La fushën pas kartonit të kuq, e pabesueshme çfarë bëjnë 80 mijë tifozët në ‘Bernabeu’

Shpërndaje

Buffon zhvilloi ndeshjen e fundit në Champions League dhe u detyrua të largohet nga fusha pa përfunduar takimi pasi u ndëshkua me kartonin e kuq.

Ishin protestat e shumta për penalltinë e dyshimtë shkaku i daljes me karton të kuq të Buffonit.

Edhe pse në thelb ai po protestonte kundër Realit, tifozët e “galaktikëve” i ka dhuruar atij një duartrokitje të gjatë kur u largua nga fusha e blertë.

E denjë për një legjendë.

80 mijë të pranishëm përshëndetën Buffon, i cili me shumë gjasa ka luajtur ndeshjen e fundit në “Champions League”.

Loading...