Sport

Messi dhe Iniesta në histori të Barcelonës

Shpërndaje

Leo Messi dhe Andres Iniesta po vazhdojnë të thyejnë rekorde të reja në La Liga.

Dy kapitenët e Barcelonës kanë fituar nga nëntë trofe të La Liga’s, gjë kjo që nuk është arritur nga asnjë lojtarë tjetër në historinë e Barcelonës, shkruan GazetaBlicTë dy kishin tituj të barabartë me Xavi Hernandez, i cili fitoi këtë titull tetë herë duke luajtur për Barçën.

Shtatë nga nëntë tituj të ligës të fituara nga Iniesta dhe Messi kanë ardhur në 10 stinorët e fundit.Ata kanë fituar gjithsej 32 tituj me skuadrën e Barçës.

9x La Liga7x

Spanish Sup Cup

6x Copa del Rey

4x UEFA Champions League

3x UEFA Super Cup

3x FIFA Club World Cup

Loading...