Lajme

Moderatorja shqiptare shokon publikun: Drejtori i televizionit më ngacmonte seksualisht dhe … (VIDEO)

Shpërndaje

E ftuar në emisionin “Thumb”, me Aulonën dhe Fatmën, moderatorja shqiptare, Roza Lati ka rrëfyer një histori personale, për kohën ku punonte tek “Agon Cannel”. Ajo është shprehur se drejtori i televizionit e ka ngacmuar seksualisht.

A ka ngacmime seksuale në shoëbizin shqiptar?

Po mi ka pafund.

Je ndierë ti e shantazhuar?

Po mi, ja po them një shembull meqë nuk jam më dhe meqë Agon Channel nuk ekziston më. Drejtori artistik që ishte në atë televizion, ishte italian dhe kur më pa mua në fillim kur vajta për audicion, më pa që ja bëra kamerës “hajde këtu hajde”, e trajtova si qen, dhe më tha mua: “Je një bishë e TV, të dua menjëherë këtu”.

Me kalimin e kohës ky mua filloi më shihte, duket eprori që çfarë ka dhe më shkruan në FB, një poezi në anglisht dhe unë i kthej përgjigje : po bëj sikur nuk e kam lexuar.

Të nesërmen unë shkoj në punë normal, qetë, sikur s’kishte ndodhur asgjë. Po nga ajo përgjigje mua ai më kthente mbrapsht çdo regjistrim, çdo xhirim, dhe unë për t’i treguar atij se sa e aftë jam, ndonëse kisha rënë dakord për t’u paguar për 1 emision, unë mora përsipër edhe 3 të tjera , bëra 4 emisione që t’ia thyeja turinjtë atij që shihe talentin tim.

Loading...