BotaTop Lajme

Momenti i bombardimit në Siri nga koalicioni, video rrëqethëse

Shpërndaje

Kanë dalë videot e para dhe fotot nëpër mediat sociale që tregojnë bombardimet në kryeqytetin sirian nga SHBA, Britani dhe Franca
Vendi i parë që është bombarduar është një shtëpi në Damask që thuhet se është përdorur si fabrikë për prodhimin e armëve kimike. Shtëpia gjendet në lindje të kryeqytetit dhe nga aty është parë duke dal tym i madh, transmeton Express.

Kjo video është publikuar në The Guardian:

https://www.youtube.com/watch?v=YS6LmEFLhU0

https://www.youtube.com/watch?v=rVm0dYLnv0s

Loading...