Noka i afrohet Ramës me pankartë në dorë, largon gardën (Foto)

Shpërndaje

Seanca plenare e së enjtes u ndërpre pak minuta pas nisjes për shkak të tensioneve të krijuara nga opozita.
Ka qenë kreu i PD-së Lulzim Basha që nuk ka pranuar të lirojë foltoren duke kërkuar përjashtimin e kryeministrit Edi Rama nga seanca, për 11 kuksianët e arrestuar.
Por sapo kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi ka prononcuar 5 minuta pushim dhe kamerat janë fikur, deputeti demokrat Flamur Noka është afruar pranë vendit të Ramës duke i vendosur një nga pankartat që mbante opozita sot në duar “Liro kuksianët”. Shërbimi dhe garda janë afruar por Noka i ka vendosur dorën për ta ndaluar.

Loading...