Ohër, fillon takimi Dimitrov-Kocias

Shpërndaje

Ka filluar takimi në Ohër në mes ministrit të punëve të Jashtme të Maqedonisë dhe Greqisë, Nikolla Dimitrov dhe Nikos Kocias.
Pas takimit është e paraparë të mbahet konferencë për media.

Që të dy diplomatët para takimit theksuan se presin përparim në bisedimet për çështjen e emrit.

Loading...