Bota

Pamje të tmerrshme nga sherri në burg: Vdiqën 7 të burgosur dhe u plagosën 17 (Video)

Shpërndaje

Këto pamje filmike brenda një burgu në SHBA tregojnë një konfliktit të dhunshëm që ndodhi mes të burgosurve.

Një i dënuar ka filmuar korridorin dhe qelitë e burgut ku duken trupa të shtrirë në tokë e të gjakosur.

Përleshja e përgjakshme nisi mbrëmjen e së dielës në një burg në Karolinën e Jugut, duke shënuar trazirat më të mëdha në burgjet e SHBA që prej vitit 1993.

Të paktën 7 të burgosur humbën jetën, ndërsa 17 të tjerë mbetën të plagosur pas gati 8 orësh përleshje në burg.

Drejtori i burgut tha se sherri kishte nisur për kontrollin e territorit mes bandave në burg.

“Ka të bëjë me territorin, ka të bëjë me kontrabandën, ka të bëjë me celularët. Këta persona po luftojn

Loading...