Pamjet dramatike shfaqin momentin kur 15 vjeçari palestinez vritet me snajper (VIDEO)

Shpërndaje

Familja e 15 vjeçarit palestinez i vrarë nga ushtria izraelite gjatë protestave në Rripin e Gazës ka mohuar se ai ishte anëtar i grupit militant islamik Hamas.

Video kap momentin kur Abdel Fattah Abd al-Nabi qëllohet nga një snajper izraelit në pjesën e prapme ndërsa ai po vraponte të premten duke mbajtur një gomë.

Forca e Mbrojtjes izraelite ka mbrojtur veprimet e saj dhe e ka quajtur filmimin “propaganda e Hamasit” pasi videoja u bë virale.

Loading...