Maqedoni

Porosia e Bujar Osmanit për partitë politike në Maqedoni ( VIDEO)

Shpërndaje

Zv kryeministri për çështje evropiane Bujar Osmani në videon e tij javore ka folur për shumë tema dhe atë duke filluar nga ligji i gjuhëve e deri te rruga integruese e Maqedonisë, njofton Aktuale.mk

Osmani duke thënë se histeritë dhe tensionet rreth përdorimit të ligjit të gjuhëve janë të panevojshme, thotë se pikërisht kjo video javore në ghuhën maqedonase e me titrim në gjuhën shqipe komunikimin e bën më të lehtë dhe më të kuptueshëm.

Më poshtë shikoni videon e plotë:

Loading...