Bota

Publikohen pamjet e raketave që qëllohen nga anija ushtarake franceze

Shpërndaje

Flota franceze ka publikuar pamjet e sulmit të parë operacional të lëshimit të raketës detare MdCN mbrëmë në Siri.

Raketa kishte objektiv një vend të prodhimit të armëve kimike të Assad.

Nuk tregohet se ku është vendosur anija nga janë nisur raketat si dhe u ngritën avionët francezë Rafale.

Ndërhyrja ushtarake në Siri u ndërmor në koordinim me SHBA dhe Britaninë e Madhe

Rusia ka deklaruar se ka arritur të shkatërrojë 71 raketa nga 103 që ishin lëshuar gjatë sulmit ajror gjatë natës nga Perendimi.

Loading...