Rekordi i Kupës së Mbretit që Messi mund ta thyejë kundër Sevillas

Shpërndaje

Messi ka shënuar së paku një gol në 4 finale të Copa del Rey më 2009, 2012, 2015 dhe 2017.

Leo Messi mund ta thyejë rekordin e Zarras nesër. Disa sezone më parë, argjentinasi kaloi Zarran në listën e golashënuesve më të mirë në histori të Spanjës, ndërsa tani ka shansin që të bëhet lojtari i parë që shënon në më së shumti finale të Copa del Rey.

Deri më tani Leo ka gjetur rrugën drejt golit në katër finale (2009, 2012, 2015 dhe 2017), në total pesë gola, aq sa Samitier.

Loading...