Rinori 12 vjeçar nga Prizreni, futbollisti më i miri në Slloveni (FOTO)

Shpërndaje

Rinor Saramati vogëlushi 12 vjeçar nga qyteti ma i bukur i Kosovës Prizreni, i cili pwr momentin jeton nw Slloveni në një qytet të bukur te Sllovenisë “Šmarje-Jelšah”. Rinori është në një klub futbolli nw “Šmarje-Jelšah” dhe është ma i miri i fushës.

Rinori ka marr 3 medalje ku do t’i shihni edhe disa foto të më poshtme. Trajneri i klubit e ka zgjedh Rinorin si lojtarin ma të mirë dhe më të sjellshëm dhe e ka dalluar nga të gjithë futbollistët e kësaj skuadre.

Loading...