Sërish godet maqedonasja: “Maqedonia është formuar nga Tito – 1945” (Foto)

Shpërndaje

Maqedonasja Bojana Stefanovska është një nga ata protagonistë që përkrahë çdo nismë për miratimin e ligjeve që kanë të bëjnë me reformat apo të drejtat e qytetarëve të Maqedonisë, përcjell fjala.mk

Me herët Boajana ka përkrahur miratimin e ligjit për gjuhët dhe se sipas saj dygjuhësia është pasuri për Maqedoninë. Në rrjetet sociale ka bërë bujë një porosi e saj që është shpërndarë, edhe pse në të dhënat e saj biografike shkruan se është nga Manastiri por që jeton dhe punon në Londër.

Këtë herë Bojana godet bashkëkonbasit e saj dhe ju tregon se: “Maqedonia është formuar nga Tito (1945) – 73 vjet histori, nga ato 73 vite, 27 jemi shtet. Shqiptarët kanë 106 vite shtet, 3000 vite histori, Helenët lartë poshtë njejtë, Dhe ne gjithmonë mendojmë se bota rrotullihet rreth nesh. Mos u filmoni, sepse pupujt janë me një histori të gjatë nuk humbin asnjëher./fjala.mk

Loading...