Shkup, fillon protesta “Drejtësi për viktimat e Liqenit të Smilkovës”

Shpërndaje

Para Gjykatës Penale një grup qytetarësh ka filluar protestën e paralajmëruar “Drejtësi për viktimat e Liqenit të Smilkovës”. Protestuesit mbajnë në duar pankarta ku shkruhen:”Zaev a flen i qetë”, “Drejtësi për të vdekurit burg për monstrat” e të tjera.

Thirrja për protestën u hap ditë më parë në rrjetet sociale.

“Asnjëherë s’ju kemi harruar. Drejtësi për Filip Slavkovski, Aleksandar Naqevski, Cvetanço Ackovski, Kire Triçkovski dhe Borçe Stevkovski”, thuhet në thirrje.

Loading...