Sulmi i Francës kundër Sirisë, ministrja e Mbrojtjes publikon çastin kur u nis raketa (Video)

Shpërndaje

Ministrja franceze e Mbrojtjes, Florence Parly, publikoi një video të një rakete të lëshuar nga luftanija franceze kundër Sirisë.

Ajo tha se shënjestra ishte një uzinë për prodhimin e armëve kimike në vend, një nga tre piketat e goditura nga aleatët SHBA, Britania dhe Franca.

Loading...