Maqedoni

Zaev: Dimitrov dhe Kotzias nuk kanë kënduar në Ohër, por janë optimist

Shpërndaje

Kryemisnistri Zoran Zaev në emisioni “Analiza 24” ka qenë i pytur nëse ministrat për punë të jashtme, Nikolla Dimitrov dhe Nikos Kotzias në Ohri kanë kënduar ashtu siç Ivica Daçic i ka kënduar kolegut të tijë në Beograd.

“Ashtu siç e di unë të dy ministrat nuk kanë kënduar në Ohri, Dimitrov nuk i shkon këndimi si Daçiçit, por takimi ka kaluar në atmosferë shumë pozitive se sa më parë. Unë në ditët e ardhëshme do të kemë takim me Nikollën, do të bisedojmë për të gjitha të rejat dhe për mënyrën se si duhet të lëvizim më tutje proceset me Greqinë, tha Zaev.

Loading...