Zbulohet emri final i Maqedonisë, pritet zyrtarizmi i marrëveshjes?!

Shpërndaje

Maqedonia e Epërme ose në anglisht Upper Macedonia do të jetë emri final që do të finalizohet në marrëveshjen e së enjtes në Ohër në takimin midis ministrave të jashtëm të Greqisë dhe Maqedonisë, Nikos Kocias dhe Nikolla Dimitrov, shkruan Radio Evropa e Lirë.

Name: Upper Macedonia

Language: Macedonian* (në shënim do të shkruhet se gjuha i takon grupit të gjuhës sllave)

Nationality: Upper Macedonia.

Zyrtarisht autoritetet shtetërore të Maqedonisë nuk kanë konfirmuar apo komentuar takimin mes Kotzias dhe Zaev.

REVCONTENT BELOW ARTICEL

Loading...