Sport

Zyrtare: Ky është lojtari i javës në Ligën e Kampionëve

Shpërndaje

Ylli i Liverpoolit Mohamed Salah është zgjedhur lojtari i javës në Ligën e Kampionëve, shkruan infokusi.

UEFA këtë epitet e ka ndarë për Salah i cili me dy gola të shënuar dhe dy asistime në ndeshjen gjysmëfinale kundër Romës e meritoi këtë me plotë meritë.

Në garë për këtë çmim ishte edhe futbollisti brazilian i Realit, Marcelo. 

Loading...