Bota

​Rrufeja godet kullën e Ajfelit (Video)

Shpërndaje

Kulla e Ajfelit në Paris është goditur nga rrufeja si pasojë e motit të lig në Paris.

Kamerat e instituti meteorologjik kapi momentin që para dy ditëve ndodhi në kryeqytetin francez.

Në video  shihet rrufeja duke goditur në maje të Kullës së Ajfelit, transmeton KosovaPress.

Goditjen e rrufesë e regjistroi edhe fotografi Bertrand Kulik, ndërsa fotografia është publikuar edhe në faqen Rumble.

“Ishte një ditë elektrike, moti ishte apokaliptik. Isha në banesën time dhe dritarja ishte e hapur. Kur filloi stuhia, kapa kamerën me shpresën për të kapur të paktën një rrufe”, tha Kulik.

Ai shtoi se era dhe shiu ishin aq të fortë sa ndjehej sikur të ishte në mes të një stuhie.

Loading...