Rajoni

Bashkëluftëtari i Begut e Mirsadit: Ata ishin luftëtarët më të mirë të Shqipërisë etnike! (Video)

Shpërndaje

Në homazhet e mbajtura te Varrezat e Dëshmorëve në Prishtinë kishte edhe shumë bashkëluftëtarë të pjesëtareve të Grupit të Kumanovës, shkruan Gazeta Lajm. Në mesin e tyre ishte edhe Arben Boletini, bashkëluftëtar i Begut e Mirsadit. Në deklaratën për Gazetën Lajm dhe Klan Kosovën, Boletini thotë se Begu e Mirsadi kanë qenë luftëtarët më të mirë të Shqipërisë etnike, kurse për në Kumanovë tha se kanë luftuar për të drejtat e shqiptarëve në Maqedoni.

Loading...