Disa orë para finales së Championsit, alarm për bombë në Kiev

Shpërndaje

Policia në Kiev në gjendje gatishmërie pas një paralajmërimi për bombë në qytetin nikoqir të finales në Ligën e Kampionëve.

Ndizet alarmi i sigurisë para finales në Ligën e Kampionëve.

Stacionet e metrosë në Dnipro, Hydropark, Livoberezhna, Arsenalna dhe Heroiv Dnipra del Metro në Kiev janë detyruar të mbyllen pas paralajmërimit për një bombë.

Soccer Football – Champions League Final – Real Madrid v Liverpool – Kiev, Ukraine – May 26, 2018 Real Madrid fans in Kiev before the match REUTERS/Valentyn Ogirenko
Ngjarja ndodhi pak orë para fillimit të ndeshjes finale në Ligën e Kampionëve mes Real Madridit dhe Liverpoolit, raporton “AS”.

“Kemi marrë thirrje anonime për instalimin e një bombe në stacionet në Dnipro, Hydropark, Livoberezhna, Arsenalna dhe Heroiv Dnipra. Stacionet janë mbyllur dhe udhëtarët janë evakuuar deri në përfundim të kontrollës”, ka njoftuar qendra e policisë Metropolitano në Kiev, në faqen e saj në Facebook.

The metro station close to the Olympic Stadium in Kiev, photo taken April 20, 2012. The stadium will be the venue for several matches of the UEFA EURO 2012 football championship jointly hosted by Poland and the Ukraine. Three group matches, a quarter-final and the final will be played in the stadium. Photo: Jens Kalaene
Soccer Football – Champions League Final – Real Madrid v Liverpool – Kiev, Ukraine – May 26, 2018 Real Madrid fans in Kiev before the match REUTERS/Valentyn Ogirenko
Loading...