Eftov kacafytet me Alajdin Demirin. Thumbon edhe ballistët e Shkëndijës (Video)

Shpërndaje

Gazetari kontravers Vasko Eftov,  në emisionin e tij të fundit ”Në Qendër” sërish ka provokuar shqiptarët. Në një intervistë me analistin Alajdin Demiri ai thotë se shqiptarët gjithmon kanë punuar kundër Maqedonisë dhe se nuk e duan këtë shtet, transmeton agjencia e lajmeve INA.

Demiri ka deklaruar se shqiptarët e kanë pasur këtë ndjejnë për faktin se ky shtet për vite me rradhë nuk i ka trajtuar si të barabartë dhe se ju ka mohuar shkollimin, gjuhën dhe shumë të drejta tjera themelore.

Eftov ka theksuar se shqiptarët kanë votuar Ali Ahmetin dhe komandantë tjerë të cilët i kanë kthyer pushkën Maqedonisë në vitin 2001.

Ai i ka ndjegur edhe fitorja e Shkëndisë dhe brohoritjet e Ballistëve kundër Maqedonisë.

Për më shumë ndiqeni videon:

Loading...