Emigranti shpëtoi një fëmijë, Macron i premton shtetësi franceze (Video)

Shpërndaje

Ai u ngjit nga ballkoni në ballkon deri në katin e katërt Emigranti nga Mali i përshëndetur si një hero pas shpëtimit të guximshëm të një djali katërvjeçar që ishte i varur nga një ballkon në Paris do të bëhet një shtetas francez. Mamoudou Gassama fitoi lavdërime të përhapura pas ngjitjes jashtë ndërtesës për të shpëtuar vogëlushin.

Video tregoi se ai u ngjit nga ballkoni në ballkon deri në katin e katërt, transmeton rtv21.tv. Pasi e takoi atë në Pallatin Elysee, Presidenti Emmanuel Macron tha se do të bëhej shtetas i natyralizuar. Macron personalisht falënderoi Gassama, dhe i dha atij një medalje për guximin dhe tha se do të bëhej gjithashtu një zjarrfikës. Kjo ngjarje ndodhi të shtunën në mbrëmje në një rrugë në veri të Parisit./21Media

Loading...