Hyrja e Thaçit dhe Gashit në qeveri e shqetësojnë Mukin

Shpërndaje

Pas publikimit të emrave të fundit që janë bërë pjesë e Qeverisë së Zaevit, ka reaguar nënkryetari i partisë SDSM Muhamed Zekiri.

Ai në një postim në facebook ka shkrur, se është i shqetësuar me ndryshimet e fundit politike.

Ndryshe sot është bërë publike se BESA e Gashit dhe PDSH-ja e Thaçit do të jenë pjesë e qeverisë së Zoran Zaevit. Gashi do të merrë Ministrinë e Kulturës, ndërsa Thaçi atë pa Resor.

Loading...