I jepet lamtumira e fundit policit Malësor Dashi (Foto)

Shpërndaje

Malësor Dashi, polici që u aksidentua të shtunën e javës së kaluar është varrosur në fshatin Stagovë të Kaçanikut.

Qindra persona janë mbledhur në fshatin Stagovë të Kaçanikut për t’i dhënë lamtumirën e fundit, policit Malësor Dashi, i cili vdiq pas një aksidenti të rëndë të shtunën mbrëma në rrugën, Kaçanik-Hani i Elezit.

Varrimi i policit është bërë me ceremoni shtetërore ku të pranishëm ishin shumë kolegë të tij e qytetarë nga vende të ndryshme të Kosovës.

Ngushëllime familjarëve dhe miqve të Malësorit u shprehu edhe kryetari i Kaçanikut, Besim Ilazi.

Malësor Dashi u gjet dje pasdite në lumin Lepenc, dhe trupi i tij menjëherë është dërguar për autopsi, por rezultatet e autopsisë ende nuk dihen se kur do të dalin.

Dashi bashkë me policin tjetër Armend Trena pësuan aksident me veturën e tyre zyrtare e cila përfundoi në lumin Lepenc. /Telegrafi/

Loading...