Rajoni

Ismajl Kasumi flet pas gjetjes së trupit të policit në Lepenc

Shpërndaje

Nga njësitë e kërkim shpëtimit sot është gjetur trupi i pa jetë i policit Malsor Dashi.

Siç njofton Ministria e Forcës së Sigurisë së Kosovës, njësitë e kërkim shpëtimit të FSK-së, Policisë së Kosovës dhe AME-së (Agjencisë së Kosovës për Emergjenca) sot në orën 15 e 45, në kilometrin e 5-të nga vendi i aksidentit, kanë gjetur trupin e pa jetë të policit Malsor Dashi, përcjell Koha.net.

Në vendin e ngjarjes ka mbërritur edhe kryeprokurori Shukri Jashari dhe ekipi i Forenzikës.

Pjesë e këtij operacioni ishte edhe Ismajl Kasumi.

“Në momentin kur u gjet trupi isha pjesë edhe unë me vajzën time”, tha ai për televizionin Arta.

Ndërkohë, raportohet se po vazhdojnë kërkimet për trupin e policit tjetër.

Loading...