MaqedoniTop Lajme

Komandant Hoxha: U thye BESA, “huxhum” pas posteve!

Shpërndaje

Nga Xhezair Shaqiri/

Hugjum mas posteve te ulta ministrore
U thye BESA
Humben kerkesat per REDIFINIM
Gara e sodit cili krah i BESES te mer poste me solide ne Qeveri
Na u shiten Besatar, kombetar e fetar,
esnaf e dijetar
Perfunduan pik e pese
Abia dhe Kimi i dhan hugjum njani me lek e tjetri me fjali te i japin shpres popullit, por shum shkurt hugjumi u shendrua ne turr,
Do me thojn disa pse po i kritikon Ish-Besataret
Po i kritikoi sepse u treguan burra te ligsht me mua dhe popullin.
Me nje kohe e kam njohur Abien Adnan Ismailin e Kimin dhe i kam respektuar.
Ne veshtiresit e mija nga regjimi i VMRO-se qendrova 10 vite maleve te Karadakut dhe kur Zaevi fitoi bem marrveshje te besimit reciprok qe te stabilizohet Tanusha, e un te kthehem tek femijet e mi ne Shkup. Keta Besataret pa asnje arsye mi ndersyen portalet te tyre kunder meje.
Une kam pritur qe BDI dhe PDSH te me sulmojn, por jo,
Kta Besataret ndjen nje rrezik si duket, e ne vend qe te me urojn mirseardhje ne familje filluan te shpifin neper portalet e tyre se Komandant Hoxha i paska bind shqiptaret qe te i japin votat Zaevit, duke anashkaluar faktin se kta zoteri deri sa un isha larg femijeve te mij per 10 vite keta mbanin poste dhe biznise me BDI e PDSH, ishin nder shkaktar qe populli te humb besimin tek partit shqiptare e ti japin voten Zaevit
Abia terthorazi pengonte disa ish shok te me vizitojne, kurse Kimi ashiqare dual te me akuzon per votat e shqiptareve qe i fitoi Zaevi
Un deri sod ende pres qe Zaevi te permbush marrveshjen ndaj meje qe i lejova policin te patrullon ne Tanush, e jo per vota, kurse kta Besataret e percar, votat e fituara nga populli dojn ti shesin te Zaevi per perfitime personale, duke e lan anash REDIFINIMIN dhe premtimet tjera dhen elektoratit Shqiptar.
Esht e mundur kur te futen ne qeveri edhe kta ta kushtezojn Zaevin qe mos ta mban fjalen me Komandant Hoxhen dhe te i thone ..me mir na e kthe atje neper malet e Karadakut se ktu na prish pun ne Shkup…
Nese vendos nje pjese e qeveris te me kthen atje ku kam qen para disa viteve, un nuk mund ti pengoj, por ama nuk do te ken qare pa ardh te na lusin per marrveshje te re, e cila dote ket kerkesa me te renda.

(Postim ne facebook)

Loading...