Showbiz

Ky është lajmi i hidhur që marrin “Zeynep” dhe motrat e saj (VIDEO)

Shpërndaje

Në jetë ka tre lloje njerëzish: Gra, Burra dhe Nëna Seriali “Anne” është një ndër serialet më të popullarizuara si në Turqi ashtu edhe në vendin tonë, serial ky që prekë tema të ndjeshme siç janë: atësia, dhuna dhe dashuria.

Përveç vogëlushes “Melek” e cila merr vëmendjen e të gjithëve, rol të rëndësishëm ka edhe aktorja Gülenay Kalkan e njohur si “Xhahidja”. Jemi mësuar ta shohim atë si një grua stoike dhe shumë me stil në shumë seriale turke, gjithashtu edhe në serialin “Anne” apo përkthyer në shqip “Nëna”.Megjithatë, roli i aktorës Gülenay Kalkan si “Xhahide” përfundon në episodin e 32, ajo vdes, shkruan rtv21.tv.

Kujtojmë se aktorja u lind në Ankara të Turqisë, tani ajo është 58 vjeçe dhe në vitin 2013 ajo u martua me Tarëk Ünlüoëlu.

Loading...