Lajm i Fundit: Komandant Hoxha jep dorëheqje nga posti i Këshilltarit të Zaevit

Shpërndaje

Xhezair Shaqiri, i njohr si Komandant Hoxha, ka dhënë dorëheqje nga pozita këshilltar i kryeministrit Zaev, disa ditë pasi u emëru në këtë detyrë.

Ja postimi i plotë i Xhezahir Shaqirit – Ish komandant Hoxha:

Jas i e sqaron Hoxha dorëheqjen e tij:
“Jan çu ne kamb gjith kriminelet shqipfolsa dhe vmro kunder meje .
I lodhen medijat dhe Korin Diplomatik kunder postit tim ne qeveri
Bash po mendojn se per 36000 den po brengosem
Qe nga ki momente jap doreheqje nga posti i Kedhilltarit te Kryeministrit
Un nuk dua te jem shkaktar qe te pengoj Kryeministrin ne rugetimin e Mk drejt Nato dhe BE
Mbasi Zaevi ishte i vetmi nga politikanet e ketij shteti i cili me respektoi e me beri te mundur te vij nga Tanusha ne Shkup .edhe un nuk dua tei sjelli probleme po teja kethej respektin me respekt
P S.. poju shkruaj shqiptareve jo atyre shqipfolsave te cilet dojn mem pa maleve
Apoe shihni kush esht kunder Shqiptaris dhe Kom Hoxhes dhe ju si votues”, ka shkruar Shaqiri.

Loading...