MaqedoniTop Lajme

Shuhen ëndrrat e Fatmir Besimit, LSDM pozitivisht e sheh propozimin e Ivanovit për guvernator të bankës popullore

Shpërndaje

Grupi parlamentar i Lidhjes Social Demokrate të Maqedonisë (LSDM) dhe partitë tjera të cilat janë në koalicion me LSDM-në të hënën në koordinim do ta shqyrtojnë propozimin e presidentit Gjorge Ivanov, që zëvendës-guvernatorja Anita Angellovska Bezhovska të jetë guvernatorja e re e Bankës Popullorë te Republikës së Maqedonisë (BPEM).Ai thekson se pozitën e guvernatorit është e nevojshme që të marrë i cili do të garantojë pavarësi të plotë të këtij institucioni, e cila do të kujdeset për zhvillimin dhe përparimin dhe stabilitetin e sistemit bankar në Maqedoni, dhe i cili do të punon në interes të gjithë qytetarëve të Republikës së Maqedonisë.

Grupi parlamentar i LSDM-së dhe koalicionit e sheh pozitivisht propozimin e ri të presidentit Ivanov.

Personalisht mendoj se znj.Bezhovska, e cila është dëshmuar si eksperte profesionale në fushën e saj, e meriton mbështetjen tonë.

Siç duket LSDM-ja jep sinjale pozitive për propozimin e presidentit Ivanov që zëvendës-guvernatorja Anita Angellovska Bezhovska të jetë guvernatorja e re e Bankës Popullorë te Republikës së Maqedonisë (BPEM), kështu që ëndrrat e Fatmir Besimit po shuhen./fjala.mk/

Loading...