Teknologji

Makina e auto-pilotuar Tesla përplaset me një makinë të parkuar të policisë

Shpërndaje

Makina e auto-pilotuar Tesla përplaset me një makinë të parkuar të policisë

Një makinë e vetë-komandueshme Tesla është përplasur për një makinë të parkuar të policisë, transmeton arbresh.info.

Policia ka bërë të ditur që ai që ishte në rolin e shoferit është lënduar lehtë dhe ka shkaktuar dëme të mëdha makinës së parkuar.

Aksidenti ka ndodhur në orën 11 të ditës së sotme.

Ky aksident është shkaktuar si pasojë e mos funksionimit të sistemit.

Ndërkohe bëhet e ditur nga zyrtarë të kompanisë se gjatë gjithë kohës dhe të mos jenë të dekoncentruar gjatë ngarjes së makinës./Arbresh.info/

Loading...