Maqedoni

Micotakis: Ndryshimet kushtetuese kusht për zgjidhje

Shpërndaje

Vendim i plotë me emër erga omnes dhe ndryshime kushtetuese janë parakusht për marrëveshje mes Maqedonisë dhe Greqisë. Kështu është shprehur lideri i partisë opozitare greke Demokracia e Re, Kirjakos Micotakis, I cili në Sofje merr pjesë në Samitin e partive popullore evropiane.

Loading...